Bert en Jacqueline zijn al meer dan 20 jaar betrokken bij de missie van 3xM. Eerst als donateurs, daarna als ondernemers.
Het begon allemaal tijdens een gezinsvakantie naar Bulgarije, enkele jaren nadat ze tot levend geloof waren gekomen. De armoede die ze daar tegenkwamen was schrijnend: flats zonder ramen, onhygiënische leefomstandigheden, weinig privacy…
Opeens, op een bankje naast een openbaar toilet, zagen ze een vrouw met een Bijbel in haar hand. Ondanks de armoede om haar heen straalde zij een diepe vreugde uit. Je kon het zien en voelen: er was vrede, er was hoop. Ook in zo’n situatie is God aanwezig en te vinden!
“We spraken niet dezelfde taal, maar de vreugde van Jezus konden we delen. Er ontstond een connectie.”
– Jacqueline (ondernemer en donateur 3xM)
Eenmaal thuis zagen ze een advertentie van 3xM. De kop sprong meteen in het oog: Bid voor Bulgarije.*
Bert: “Dat moest zo zijn. We waren nog helemaal met ons hoofd en hart in Bulgarije. We wisten hoe belangrijk het was dat daar ook het goede nieuws van Jezus werd verspreid.”
Het voelde als een bevestiging. Ze verbonden zich direct aan 3xM, niet alleen als donateur, maar ook als trouwe bidders. Bij een Bulgaarse houtsnijder lieten ze een speciaal gebedsdoosje maken, waarin ze steeds nieuwe gebedspunten konden bewaren. Dagelijks baden ze voor een van deze punten, waarvan veel gericht waren op Bulgarije.

Ook zakelijk zetten Bert en Jacqueline zich destijds in voor verschillende goede doelen, waaronder 3xM. Ze betrokken hun medewerkers en klanten hierbij, als vorm van bewustwording en als onderdeel van hun christelijk DNA. Met hun bedrijf wilden ze niet alleen professionele winst, maar ook geestelijke groei behalen. Bert vertelt, “Als christenondernemer heb je de mogelijkheid, en daarmee ook de verantwoordelijkheid, om anderen te zegenen met het geld dat je verdient.”
“Het mooiste cadeau dat wij zelf hebben ontvangen, is het offer dat Jezus heeft gebracht,” vult Jacqueline aan. “Dat je Hem mag kennen en mag weten wat je toekomst is, dat wil je toch doorgeven? 3xM doet dat op een impactvolle manier, via online media in landen waar evangeliseren op een andere manier vaak onmogelijk is door vervolging of gevaar.”
“Ik zou het iedere christelijke ondernemer aanraden om een deel van hun winst in te zetten voor de projecten van 3xM. Want bijdragen aan evangelisatiewerk is als een dubbele oogst: er ontstaat vrucht bij degene die het evangelie ontvangt, én je groeit zelf ook geestelijk. Je geeft, zodat er gezaaid kan worden.”
– Bert (ondernemer en donateur 3xM)
Ben jij ondernemer en wil jij met jouw bedrijf bijdragen aan het verspreiden van het Evangelie?
Meer weten? Bel ons via 033-286 41 03 of stuur een mail naar info@3xm.nl.
*3xM werkte 20 jaar gelden in Bulgarije.